Дошкільний навчальний

На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо

З цього й починається патріотизм - любов до рідного міста, до рідного дому, до України і безмежна гордість і шана до неї…

«…Зірковий небосхил над Ніжином, над нами,

Багатий Ніжин доньками, синами.

Ще Ніжин славен історичними місцями,

золотоверхими соборами, піснями,

Ремеслами ще славен і майстрами

То ж, помандруємо його дорогами, стежками….»

Цього літнього дня дошкільнята ДНЗ №13 «Берізка» разом з улюбленими вихователями Парубець Н.Г. та Суярко С.О. відкривали для себе нові таємниці рідного міста, а завітали вони на гостину до краєзнавчого музею ім..І.Спаського і його відділу єдиного в Україні - «Поштова станція», про яку нині знає всенький світ.

Ольга Хохлова … Всесвітньо-відома балерина, дружина художника Пабло Пікассо народилася в нашому древньому і вічно юному Ніжині. Тут бігала маленька Олечка стежинками Магерок, тут робила перші кроки як балерина. Ось вона – красива, граціозна, талановита, надзвичайно розумна, нею захоплюється Європа, Америка, її взаємності майже рік чекав знаменитий художник… На всіх континентах Ольга говорила рідною українською мовою, яку колись  подарували їй батьки у Ніжині .

Цікаво, зворушливо вела сповідь про Ольгу Хохлову – нашу землячку головний зберігач фондів Руденко Л.М., спираючись на дорогоцінні документи, замальовки, картини. Діти задумливо поринули в атмосферу життя ніжинської балерини, розглядаючи численні фото, старовинні меблі, позолочений посуд тих далеких років.

Саме цими днями ввесь світ відзначає 125 річницю від дня народження мадам Пікассо. Дорослі і маленькі ніжинці пишаються нею, бо благодатна ніжинська земля і, справді, багата історією, цікавими постатями. Нам їх відкривати для нових поколінь.

Найкращі квіти сонячного літечка з нагоди зустрічі, принесли вдячні діти до портрету знаменитої землячки.

Вихователь-методист  Т.В.Серга 

 На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо На гостині  у Ольги Хохлової – мадам Пікассо