Дошкільний навчальний

І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в ДНЗ №13 «Берізка»

Великий педагог Софія Федорівна Русова зазначала: «Людину, якщо вона повинна стати людиною, необхідно формувати». А коли до цих слів додати і думку психологів, що закладене до 6 років залишається у дитини на все життя, то висновок один: основна відповідальність в становленні особистості малого українця належать батькам, громаді і вихователям, бо саме вони знаходяться поруч, коли дитина робить «перші кроки» у свідоме життя. Особливо важливо, щоб такі кроки малечі були небезпечними, тому здебільшого на долю вихователів і покладена велика відповідальність формувати ті навички і установки, які дитина вже змалку запам’ятає, усвідомить і пронесе через усе життя.

В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та  з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з дошкільниками, колективом дошкільного навчального закладу, батьками щодо профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки життя людини при особистому сприянні і активній участі завідувача      навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у м.Ніжині Ярошовця В.П., командира спеціального авіаційного загону ДСНС України полковника, депутата Ніжинської міської ради Коробки І. М. та його служб, голови піклувальної ради ДНЗ №13 заступника командира загону з авіаційно – технічного та матеріального забезпечення Максименка М.С. відбулося практично-тренувальне навчання, якого так чекали всі і ретельно готувалися.

Звичайно, робота по проведенню «Тижня безпеки дитини» вимагає неабиякої організаційної підготовки, але головним моментом на усіх етапах все ж таки залишається сумлінний підхід і майстерність співпраці садка і родини з такими вагомими службами міста. Треба було бачити атмосферу навчань і тренувань малечі з людьми наймужніших професій – рятувальниками медичної служби, пілотами – парашутистами, пожежниками, лікарями. Діти уважно слухали В.П.Ярошовця, активно відповідали на цікаві запитання, а з медпрацівниками  разом намагалися допомогти «потерпілим», а це були  Незнайка (вихователь Максименко А.В.) і ряд їх улюблених іграшок. До роботи долучилися малюки всього дитячого садочка,  старша медична сестра ДНЗ Редька Т.М., вихователі Грицан О.В., Суярко С.О., Камінська О.М., Ященко Н.В., Вергун І.А., Хорешко Н.В. Слухняно, без метушні і галасу, сходили малята разом з рятувальниками з другого поверху запасного виходу садочка, спостерігали, як вправно і надзвичайно швидко діяли пожежники, вмикаючи сирену, готуючись до ліквідації умовної пожежі, високо підіймаючи струмені води із величезної пожежної машини, як швидко спрацював пілот-парашутист, відкриваючи величезний купол парашута. Особливо малят зацікавила невеличка швидка «Оперативно-рятувальна» машина, в якій приїхали рятувальники і яку діти бачили вперше.  

Скільки вражень, скільки повчального, корисного, необхідного сьогодні відкрили для себе діти і дорослі, батьківська родина, бо разом моделювали безліч небезпечних ситуацій і вчилися долати перешкоди, лікували «потерпілих» і вчилися діяти з «незнайомими» людьми і «цікавими» предметами і т.ін. Недаремно кажуть в народі - «Краще один раз побачити, а ніж сто разів почути».

Малеча і дорослі сердечно дякували відважних рятувальників і найбільші вітання і слова вдячності передавали к поважному гостю Ярошовцю В.П., командиру спеціального авіаційного загону ДСНС України полковнику, депутату Ніжинської міської ради Коробці І. М., справжньому другу дошкільного навчального закладу №13. Без рятувальників, як не крутись, на світі спокійно і мирно нам не жити ... Ця робота вимагає мужності, відваги, витримки, сили, терпеливості, і як чудово, що все це Господь поєднав в одній людині, та ще на додачу з доброю вдачею і ніжною любов’ю до найменшеньких ніжинців, які навперебій вигукували: «І я хочу стати рятувальником!»

І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності І я хочу стати рятувальником або Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності