Дошкільний навчальний

Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних

Страшне слово: «Голодомор…», а за ним – непоправні  жертви, знищення українських синів і дочок.

Напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору вихованці ДНЗ № 13 «Берізка» побували біля пам’ятного знаку в рідному місті. Ця екскурсія була здійснена за сприяння давніх друзів дитячого садочка, депутата ніжинської міської ради Шалая О.В. та директора ТОВ «Пассервіс» Корабель В.М.

Педагоги та батьківська родина намагаються сьогодні донести малюкам   ту болючу сторінку історії українців, коли їх прабатьків знищували, а вони знову і знову доводили, що український народ непоборний.

«Голод жахливий, але коли він організований, рукотворний, то стає страшною зброєю придушення і знищення дітей, дорослих, народу. То є справжньою косою смерті…», розповідали вихователі Камінська О.М., Ященко Н.В., Щербак Р.М. Діти в ці хвилини тримали  маленькі колосочки  золотих зерен пшениці на знак невинно загиблим землякам під час Голодомору.  Духмяний хліб на вишитім рушнику з червоними гронами калини, ліг до підніжжя пам’ятного знаку Голодомору від діток і дорослих. А маленькі свічечки, ніби душі убієнних, яскраво палахкотіли, як данина невмирущої  пам’яті нашим пращурам .

«… До самого кінця радянських часів сама згадка про Голодомор була заборонена під страхом тяжкої кари, а ми сьогодні маємо можливість  вшанувати і згадати своїх прадідів, схилити низько голову їх пам’яті, торкнутися найболючішого, найжахливішого - Голодомору», - так  продовжували розповідь вихователі.

26 листопада о 16 годині пройде загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті» і це знаково, що маленькі дошкільнята будуть розповідати своїм друзям, своїй родині про цю незабутню екскурсію, обов’язково запалять свічечку і згадають про ту трагедію, яка спіткала рідний  народ.

Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних Хай Свічка Пам’яті горить за всіх безвинно убієнних