Дошкільний навчальний

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля  …»

або родинна світлиця до 203 річниці від Дня народження Тараса Шевченка в ДНЗ №13 «Берізка»

Кажуть на Україні: «Гарний гість – дому радість»! І сьогодні в ошатній   світлиці зібралися маленькі і дорослі шанувальники Великого Кобзаря на родинні поетичні читання «Кобзареві передзвони».

Ми особливо раділи довгоочікуваній зустрічі з Євгеном Миколайовичем Луняком, професором, доктором історичних наук НДУ ім..М.Гоголя, автором більше 150 наукових праць, героєм АТО і, що особливо приємне для нашого  садочка - нашим рідним і шанованим другом, безмежно люблячим дітей. Щирою радістю родина зустрічала Наталію Григорівну Тиру, завідуючу  художнього відділу краєзнавчого музею ім.І.Спаського, нашого давнього друга і шанувальника.

Музична світлиця цього вечора нагадувала художній салон Кобзаря, бо нас оточували портрети  Тараса Шевченка, які збиралися протягом років до міні-музею Тараса, і за кожним цікава неповторна історія. Тут і малюнки за творами Кобзаря, і вишиванки створені з любов’ю та ніжністю вдячних шанувальників.

Особливе почесне місце посідали сьогодні книги – «Кобзарі», які люб’язно принесли батьки і педагоги. Дивовижна доля їх, бо саме «Кобзар» став книгою, яку український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів. Про них повідали родини Телефусів, Костюків, Шевченків, Неварів, Прокопців, Лєонтьєвих.

Ранок 9 березня для дітей ДНЗ №13 «Берізка» почався автобусною екскурсією  по Шевченківських місцях рідного Ніжина. Маленькі шанувальники з  «Кобзарем» в руках читали поезії Тараса біля пам’ятного Знака поету на подвір’ї Спасо – Преображенського храму, в парку Шевченка і на знак вдячності покладали до підніжжя поета першоцвіти.

… А ось в вечірню годину на всіх чекали цікавинки з життя Тараса, відеофільм, задушевні розповіді гостей Луняка Є.М. і Тири Н.Г., численних родин і поетичний конкурс «Кобзареві передзвони».

Линули чарівні мелодії під задушевну скрипку музичного керівника Д.Кардаш, співав дитячий гурт «Срібний гомін» пісні, що написані Тарасом.

В результаті у поетичному конкурсі взяли участь більше 20 дошкільників різного віку. При підтримці вихователів, які теж читали улюблені поезії Тараса, з братиками і сестричками, мамами і бабусями, діти декламували невмируще слово Великого Тараса, а дорослі представляли родинні «Кобзарі».

Від журі всі учасники дійства отримали медалі, дипломи  «За активну участь», любов до поезії Тараса. Перше місце розділили між собою багатодітні родини  Лєонтьєвих і Шевченків, яких достойно оцінили не тільки журі, а й величезна батьківська родина аплодисментами.

Ось і підійшло до завершення тепле родинне свято, присвячене 203-річниці від Дня народження Пророка, Поета, Художника. Хочеться всім подякувати за  участь, за любов і пошану до Великого Поета – Тараса Шевченка.

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі!

Хай вічною і всепереможною буде любов батьків і дітей до Тараса в моїй українській державі, а маленькі дошколярики вже сьогодні пишатимуться великим іменням - УКРАЇНЦІ! І жити нам в мирі і злагоді, як мріяв про те  Великий Тарас.

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля